Spotlight: sneller vinden wat je zoekt
De Mac en het besturingssysteem OS X zijn er om het digitale leven makkelijker en sneller te maken. In de Finder zijn alle bestanden netjes te ordenen, maar wat als een bestand of programma drie tot vier ‘clicks’ weg is? Dan kan je sneller bij het juiste onderdeel komen door Spotlight te gebruiken.
Spotlight kent je Mac het beste en zal je in luttele seconden na het invoeren van een zoekopdracht alle relevante documenten, programma’s en verwante bestanden laten zien. Ook emails en pdf’s die het woord dat je intypt bevatten worden je voorgeschoteld. Het toont je zelfs het beste resultaat, wat vaak ook nog écht is wat je zoekt.
Spotlight gebruiken is niet moeilijk. Druk rechtsboven in de menubalk op het vergrootglas en je kunt beginnen met intypen wat je zoekt. Als dat nog niet snel genoeg is dan kan je de toetscombinatie cmd⌘ + spatiebalk gebruiken om Spotlight te activeren.
Om vervolgens het juiste onderdeel te selecteren en te openen kun je de muis gebruiken om het aan te klikken. Wil je weten waar het op de computer staat, omdat je vergeten bent waar je het hebt geplaatst? Houd dan de cmd⌘ toets ingedrukt tijdens het klikken.
Als je eenmaal gewend bent aan het gebruik van Spotlight kun je je niet meer bedenken hoe het is om te werken zonder.